Haber

Antalya’da okula başlayan depremden etkilenen öğrenci sayısı 15 bin 98’e ulaştı

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen ve Antalya’ya gelen 15 bin 98 çocuk eğitim almaya başladı.

Vali Ersin Yazıcı, Fatmagül Özpınar İlköğretim Okulu’nda depremzedeleri ziyaret etti.

Afetzedelerin yaşadığı travmaları en aza indirmek için ilk günden bu yana var güçleriyle çalıştıklarını belirten Yazıcı, “Şehir genelinde 18 ilçede bulunan okullara yerleştirilen tüm depremzedeler için okul kıyafeti temin edildi. 15 bin 98 deprem oldu. Hayatta kalan öğrenciler okullarına başladı.” söz konusu.

Sarsıntılı bölgeden kente gelişlerin büyük ölçüde kesildiğini vurgulayan Yazıcı, bunların 74 bin 729’unun otel, apartman, pansiyon gibi yerlerde konakladığını hatırlattı.

Yazıcı dedi ki:

“Antalya olarak 157 bin 777 depremzedemiz için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kamu kurumları başta olmak üzere otel yöneticilerine, çalışanlarına ve halkına teşekkür ediyorum. Şu an bir sıkıntımız yok. Umarız çevreden gelen vatandaşlarımız Başta çocuklarımız olmak üzere deprem bölgesi bu travmaları atlatabilir. Elimizden geleni yapıyoruz. İlk günden itibaren Antalya Valiliği öncülüğünde kurulan kriz masamızda değerlendirmelerimizi yapıyoruz.”

Antalya’da 80 bin 360 kişiye yerinde sağlık hizmeti verdiklerini belirten Yazıcı, 60 bin 700 depremzedeyle psikososyal destek konusunda görüştüklerini söyledi.

Öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektiren Vali Yazıcı, yardımların koordineli bir şekilde artarak devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu