Haber

Çin’de 2023 İşe Alım Hazırlıkları Başladı

PEKİN, 18 Ocak (Xinhua) — Çarşamba günü Pekin, Çin’de işe alım konulu bir telekonferansa göre; Çin’in dünya standartlarında bir ordu kurmak için yüksek vasıflı askerler yetiştirmeyi hedeflediği bildiriliyor.

Toplantıda, Çin’in 2023 yılında iki tur asker alımı yapacağı ve bu turlarda Çin Komünist Partisi 20. Ulusal Kongresi’nde belirlenen yönergelerin eksiksiz uygulanacağı kaydedildi.

Bu yılki çalışmaların odağında üniversite öğrencileri ve mezunları yer alırken, bilim ve mühendislik dallarında okuyan öğrenciler ile savaşa hazırlık konusunda gerekli becerilere sahip olanlara öncelik veriliyor.

Hedeflenen işe alım ve ön işe alım ile gelişmiş bir bilgi platformunun oluşturulması teşvik edilmektedir. Toplantıda, sorunsuz işe alım ile ilgili kural ve düzenlemelerin sıkı bir şekilde uygulanacağı belirtildi.

Toplantıda, 2023 yılının ilk yarısına ilişkin istihdam çalışmalarının 15 Şubat-31 Mart, ikinci yarısına ilişkin çalışmaların ise 15 Ağustos-30 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu