Ekonomi

Endüstriyel mutfakta dünya ile yarışıyoruz

Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve Catering Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TUSİD) tarafından düzenlenen 2. Büyük Sektör Buluşması, Kundu Turizm Merkezi’ndeki bir otelde başladı. Bakan Yardımcısı Turagay, bölümün her yıl üretimini ve ihracatını artırdığını belirterek, gurur verici bir tabloyla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Sektörün dünya pazarında değerli bir aşamaya geldiğini vurgulayan Turagay, şöyle devam etti: “Gittiğim her yerde gördüğüm ürünlerin yerli mi yabancı mı olduğuna bakarım. Çünkü yöresel ürünleri her yerde görmeye geldik. Sektörün ihracatı gurur verici seviyede. Ticaret Bakanlığı olarak sanayicimizi haksız rekabete, düşük faturalı ithalata karşı korumak ve ihraç mallarını en doğru şekilde pazarlamak için buradayız” dedi.

Turizmin özellikle mutfak sektöründe değerli olduğuna işaret eden Turagay, turizm sektörünün bu yıl yeni bir rekora imza atmasının beklendiğini söyledi. Turagay, bu yıl için 60 milyon ziyaretçi ve 56 milyar dolar turizm geliri hedeflendiğini belirterek, “Yeni yatak kapasitesi demek yeni restoranlar, yeni oteller, sektöre olan talebin artması demek, bu da üretim gücümüzün ve ihracatımızın artması demektir. potansiyel.”

kizilirmak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu