Haber

Konya İtfaiye Merkezi İnşaatı Tamamlanma Aşamasında

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Meram Gödene ve Yunak İtfaiye Merkezi inşaatı tamamlanma aşamasına geldi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları yatırımlarla hem ilçelerin hem de büyükşehir belediyesinin sorumluluğundaki mahallelerin standartlarını yükseltme hedefiyle yoğun mesai harcadıklarını vurguladı. Konya’yı afetlere karşı daha dayanıklı hale getirmek için kent genelinde ihtiyaç duyulan yerlere yeni itfaiye istasyonları kurduklarının altını çizen Başkan Altay, “İtfaiyemizi yeni merkezler ve ekipmanlarla güçlendirmeye devam ediyoruz. Hızlı müdahale kabiliyeti kazanıyoruz. ve yeni itfaiye istasyonlarımız ile başta olmasını istemediğimiz yangınlar olmak üzere her türlü doğal afete aktif olarak müdahale ediyoruz.Maliyeti 18 milyon TL olan 2 adet itfaiye merkezimizin inşaatında da sona yaklaşıyoruz. oldu” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Derbent ilçesi ile merkez Selçuklu’ya bağlı Tepekent Mahallesi’ne kazandırılacak itfaiye istasyonunun inşaatını tamamlarken, Altınekin Solmaz İtfaiye Merkezi yapımında son aşamaya geldi. – KONYA

korgun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu