Haber

Okul sporları Bingöl’de yapılacak

Bingöl Yeni TV / BİNGÖL (IGFA) – Okul sporları puanlı atletizm gençler küme şampiyonası Bingöl’de yapılacak

Türkiye Atletizm Federasyonu ve Bingöl Atletizm İl Temsilciliği iş birliğinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Bingöl Atletizm Tesisleri’nde yapılacak maçlar; Yarışlar AB Genç Kız-Erkek kategorilerinde Fırlatma, Zıplama, Koşma ve Yürüyüş olmak üzere 58 disiplinde gerçekleştirilecek.

Şampiyonada 22 sporcu temsil edilecek.

Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Lisesi Erkekler grubunda İl Şampiyonu olurken, Bingöl Spor Lisesi Bayan takımında ise ilimizi temsil edecek. Ayrıca Ferdi kategori birincisi olan Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Musa Cane ve Bingöl Spor Lisesi’nden Serhat Furkan Kaya Küçük A ve Gençlerde madalya için yarışacak. sırasıyla B kategorileri.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Logoğlu, spor etkinliklerine ev sahipliği yapmanın önemine vurgu yaparak, “İlimizde böylesine değerli etkinliklerin düzenlenmesini önemsiyoruz. Sporun birleştirici ve bütünleştirici rolü ile şehrimize değer katacak her türlü sportif müsabaka ve aktiviteye ev sahipliği yapacak tesis, insan kaynağı ve organizasyon bilgisine sahibiz. 8-9 Nisan tarihlerinde Bingöl’de gerçekleştirilecek olan bu keyifli etkinliği tüm sporseverleri bizzat takip etmeye davet ediyorum. Katılımcı illerin yönetici, antrenör ve sporcularına başarılar diler, ilimizi temsil edecek sporcuların şampiyon olmasını dilerim.

habernallihan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu