Ekonomi

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan araç sahiplerine müjde: 2023’te köprü ve otoyol ücretlerinde artış yok

2023 yılının ilk Kabine Toplantısı yapıldı. Toplantının ardından alınan kararları anlatmak için kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, araç sahiplerine müjde verdi.

2023 YILINDA KÖPRÜ VE OTOYOL ARTIŞI YOK

Köprü ve otoyol fiyatlarına yapılan zam merak konusu olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamayla araç sahiplerinin yüreğine su serpti. “Müjde vermek istiyorum” diyen Erdoğan, “Yıl boyunca otoyol ve köprü hizmetlerinde fiyat artışı olmayacak” dedi. dedim.

“PROJELERİMİZ ENGELLENMEYE ÇALIŞTI”

Projeleri eleştiren muhalefeti de eleştiren Erdoğan, “Kamu-özel ortaklığıyla hayata geçirilen projelerimiz planlama ve yatırım aşamasındayken böbürlenme, iftira ve çamurla engellenmeye çalışıldı. Ancak teşekkürler. Osmangazi Köprüsü 10 milyar Dolar, İstanbul-İzmir Otoyolu 29 milyar Dolar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü 5 milyar Dolar, Avrasya Tüneli 7 milyar Dolar, İstanbul Köprüsü de 7 milyar Dolar katkı sağladı. Havalimanı 80 milyar dolarlık açıklamalarını kullandı.

“ÜLKEMİZİN ULAŞIM ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Diğer projelerimizin her biri bölgelerine ve ülkemize önemli tasarruflar sağlamaya, ekonomik maliyetler oluşturmaya ve insanımızın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. 200 milyar dolarlık yatırım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu